Внаслідок нестабільної енергетичної ситуації все більше українців стають на шлях резервного енергозабезпечення власних домівок. Збільшений попит на енергонезалежні рішення, зокрема, зарядні станції, сприяє підвищенню збуту несертифікованих товарів від неофіційних представників або виготовлення саморобних пристроїв для енергопостачання самими ж користувачами. Як наслідок - зростання кількості випадків займання та вибуху акумуляторів.

Бренд-менеджер EcoFlow Сергій Сілін пояснює, що: “Останнім часом такі інциденти були спричинені під’єднанням до домашніх мереж автомобільних акумуляторів від розібраних електромобілів або несертифікованих інверторів. Подібні експериментальні винаходи зазвичай розробляються на сірому ринку або споживачами самостійно”. Небезпеку створює також поєднання дешевих інверторів з автомобільними акумуляторами.

Найпоширеніша причина вибуху акумуляторів у зарядних станціях - перегрівання, яке відбувається за наступних умов:

Використання автомобільних акумуляторів у системах резервного живлення

Автомобільні акумулятори непридатні для живлення приладів та не можуть виступати елементом систем живлення у побутових умовах. Як правило для самостійного виготовлення зарядних станцій використовуються автомобільні акумулятори, що вже були пошкоджені внаслідок ДТП та є вразливими до займань у певних ділянках.

У рішеннях EcoFlow використовуються найсучасніші LFP-акумулятори, що працюють в 4-5 разів довше за звичайні літій-іонні акумулятори та мають ресурс у 3500+ циклів заряду-розряду зі збереженням 80% ємності.

Прямий контакт сонця та зарядної станції (залишення станції на відкритому сонці)

Під час роботи станції температура акумуляторів зростає. Додатково, через літню спеку температура станції може стати критично високою. При відсутності системи охолодження та тривалому перегріві станції, силові елементи інвертора перегорають, а акумулятор виходить з ладу, що потенційно може призвести до вибуху.

Усі зарядні станції EcoFlow оснащені активною системою охолодження, що вмикається автоматично в потрібному режимі, коли температура акумуляторів підвищується.

Під'єднання двохстороннього кабелю "вилка-вилка" до зарядної станції та розетки від централізованої мережі

Метод “вилка-вилка” найчастіше хибно використовується для заживлення електроенергією цілої домівки під час відключень світла. В момент відновлення централізованого енергопостачання, міська електроенергія “виштовхує” електроенергію, що видає зарядна станція. Це призводить до перевантаження зарядної станції, через що перегорають силові елементи транзисторів і можливе займання. Живити зарядну станцію від централізованої мережі можна виключно за допомогою кабелю AC Cable.

Під’єднання пристроїв із надмірною потужністю

Заживлення приладів, що мають вищу потужність, ніж сама зарядна станція можливе за умови, що пусковий струм такого приладу не значно перевищує його номінальну потужність. Сертифіковані станції оснащені системами оповіщення, які вказують про перевантаження.

Зарядні станції EcoFlow використовують запатентовану технологію X-Boost, що забезпечують живлення більш енергоємних приладів, ніж сама зарядна станція. Також рішення бренду оснащені сучасною BMS платою, що вимірює точний рівень напруги й температури акумуляторів в реальному часі. Таким чином система контролює поточний стан пристрою, захищає його від перенапруги й перегрівання.

“Стрибки” напруги при подачі централізованої електроенергії

При подачі електроенергії до мережі можуть відбуватися “стрибки” напруги, що перевищують показник 220 V. У такому випадку під’єднана зарядна станція до мережі у період відключення, а після подачі електроенергії може зазнати пошкоджень силових елементів транзисторів. Задля уникнення пошкоджень будь-яких пристроїв внаслідок перепадів напруги, варто встановлювати реле напруги, що регулює її рівень.

Зарядні станції EcoFlow використовують систему запобіжників, що мінімізують випадки поламок станцій, пов’язаних з перепадами напруги.

Фахівці EcoFlow Ukraine рекомендують:

  • відмовитися від використання саморобних зарядних станцій, що використовують несертифіковані елементи чи автомобільні акумулятори - це особливо небезпечно;
  • перед початком експлуатації станції, ознайомитися з інструкцією до пристрою та дотримуватися вказаних рекомендацій з використання;
  • ні в якому разі не використовувати двохсторонній кабель "вилка-вилка";
  • на тривалий час намагатися уникати прямого попадання сонячних променів. Бажане використання спеціального захисного чохла;
  • перед придбанням зарядної станції оцінити потенційний рівень енергоспоживання пристроями та обирати енергонезалежне рішення відповідно до отриманого показника. В іншому випадку - скористатися режимом X-Boost для зниження напруги;
  • від'єднувати від мережі ваші зарядні станції в періоди відключення світла та під'єднувати їх після подачі централізованої електроенергії.

Серед основних сертифікацій, що мають зарядні станції EcoFlow: CE, FCC, UL, PSE, RoHS, UN38.3 та MSDS. Вони дозволяють вільно експортувати продукцію у різних країнах, які мають суворі вимоги щодо безпеки. Така надійність забезпечує довготривалу економію, оскільки зарядні станції EcoFlow прослужать Вам далеко не один рік. Використовуйте оригінальну продукцію, що відповідає стандартам безпеки, аби забезпечити себе якісною продукцією та фаховою сервісною підтримкою.