Енергетична незалежність приватних домогосподарства, бізнесу та об`єктів соціальної інфраструктури стає ще більш доступною з інноваційною трифазною системою енергетичної незалежності EcoFlow PowerOcean.На ринку України презентація новинки відбулася в жовтні 2023 року, і сьогодні ми вже маємо близько 10 інсталяцій. Які переваги продукту відзначають клієнти та які можливості відкриває PowerOcean для різних типів користувачівділимося в розборі одного із перших кейсів.

В сегменті стаціонарних рішень бренду, PowerOcean має найвищу потужність в 10 кВт, завдяки чому система може гарантувати живлення потужних пристроїв, зокрема промислового типу. Модульність та інноваційність LFP-акумуляторів дозволяє формувати ємність системи під запит кожного користувача, від мінімального значення у 5 кВт⋅год до максимального — 45 кВт⋅год. Не менш важливо і те, що LFP-тип накопичувачів забезпечує більш тривалий період роботи — це в 4-5 разів довше за звичайні літій-іонні акумулятори. Все це дозволяє сформувати унікальну ринкову пропозицію з гарантією 15 років.

Розбір кейсу 

Що встановлено: трифазний гібридний інвертор потужністю 10 кВт⋅год з трьома LFP-акумуляторами ємністю по 5 кВт⋅год кожен, та 19 стаціонарних сонячних панелей EcoFlow потужністю 7 кВт загалом.

Ціль встановлення: забезпечення енергетичної автономності приватного будинку.

Період експлуатації: 2 місяці.

Житлова площа об'єкта: 168 м².

Географічне розташування: Київська область.

Загальне електронавантаження об'єкта: в середньому 1 500 кВт на місяць в зимовий період.

Споживання електроенергії за 1 добу: зимовий період — 40-60 кВт, літній період — 7-12 кВт.

Потужність сонячних панелей та генерація електроенергії: загальна потужність панелей — 7 кВт. Максимальна генерація електроенергії за день в осінньо-зимовий період — 2-3 кВт, а у літній — 20-30 кВт. 

Перспективи використання: наявність гібридного інвертора дозволяє підвищувати генерацію електроенергії за рахунок збільшення кількості сонячних панелей. Це дасть змогу накопичувати енергію для власних потреб та продавати її енергокомпаніям за механізмом Net Billing, або ж резервувати її для себе на майбутнє. 

Переваги розумної системи управління: мобільний додаток допомагає оптимізувати споживання і зберігання сонячної та мережевої енергії шляхом моніторингу та керування системою з будь-якої точки світу. Також серед корисних функцій застосунку — можливість відслідковувати генерацію електроенергії та прораховувати потенційну вартість використаної.

“Система PowerOcean ємністю15 кВт⋅год виявилася оптимальною для моїх потреб у споживанні електроенергії. Великою перевагою для мене стала і трифазність інвертора, яка дозволяє використовувати всі необхідні пристрої одночасно”, —розповідає користувач

“Також для підтримки та підвищення автономності будинку від центральної електромережі я придбав та істалював на дах 19 сонячних панелей, загальною потужністю 7 кВт, які підключив до системи PowerOcean. За 2 місяці споживання електроенергії, я використав 2 400 кВт, з яких 729 кВт згенерували сонячні панелі. Таким чином, робота системи у поєднанні із сонячними панелями, на 30% забезпечили мене альтернативною енергією, за яку мені не потрібно платити. Передбачаю, що в період з травня по жовтень за ясної погоди така кількість сонячних панелей дозволить генерувати 5000-6000 кВт електроенергії, що зможе забезпечити потреби мого будинку на 100% та ще й віддавати її надлишок в мережу для продажу енергокомпаніям”, — поділився господар будинку.

Заглядаючи в майбутнє, власник системи PowerOcean зазначив, що розглядає можливість придбання електромобіля, тому збирається встановити додатково ще 8 сонячних панелей: “Я планую заряджати свій електрокар в домашніх умовах — це значно вигідніше. PowerOcean дозволяє отримати від сонця до 14,5 кВт електроенергії у годину та самостійно обирати час заряджання акумуляторів. Таким чином я зможу наповнювати свою систему електроенергією від централізованої мережі вночі, за зниженим тарифом, а використовувати вдень, коли її вартість більша. Тож додаткове збільшення кількості сонячних панелей дозволить мені використати можливості PowerOcean на повну. В такому разі для повного заряду автівки з ємністю батареї у 85 кВт знадобиться два дні у літній період. До прикладу, на швидкісній заправці я був би змушений придбати 340 кВт електроенергії на місяць, які б забезпечили мені можливість долати приблизно 1 500 км протягом місяця” , — підсумував він.

PowerOcean для бізнесу

Бренд-менеджер EcoFlow в Україні Сергій Сілін розповів, що можливості системи енергонезалежності PowerOcean не обмежуються тільки приватними будинками, а охоплюють і бізнес-сферу також: “Невеликі підприємства, такі як: стоматології, банківські установи, ломбарди, кав’ярні та мініпекарні також можуть використовувати PowerOcean для зонованого та раціонального енергозабезпечення. Система потужна, максимально вміщує в себе 45 кВт⋅год, легко інсталюється, може використовуватися як всередині приміщення, так і зовні, оскільки є абсолютно безпечною та не здійснює шкідливих викидів. Керувати станцією можна прямо через смартфон за допомогою додатку, що дозволяє у будь-який момент відслідкувати поточний стан системи”.

Аналіз поточного стану енергетичної інфраструктури України дає зрозуміти, що централізована система потребує зменшення загального навантаження, до того ж передбачається ріст цін на електроенергію. Водночас європейські перспективи відкривають можливості для збільшення частки “зеленої” енергетики в країні. Саме тому очікується, що потреба та попит на приватні стаціонарні системи енергетичної незалежності у 2024 році зростатимуть. 

Наші фахівці готові забезпечити повний цикл сервісного обслуговування кожного клієнта, а саме: допомогти з вибором оптимального енергонезалежного рішення під потреби клієнта, провести діагностику приміщення та електричної системи будівлі перед інсталяцією, здійснити обрахунок вартості робіт, встановити та підключити обладнання. З деталізованим переліком послуг, які входять до монтажних робіт ви можете ознайомитися тут чи сконтактувати за номером: 0 800 20 75 55