Поточні виклики спонукають українців до активного переходу на відновлювальні ресурси та сучасні технології, що забезпечують належний рівень енергетичної автономності. Сонячні панелі, портативні зарядні станції, стаціонарні системи та смартдевайси стають мастхевом у нинішніх умовах. Світовий виробник енергонезалежних рішень EcoFlow активно розробляє поєднувані енергонезалежні рішення, що створюють цілісні екосистеми та забезпечують живленням квартири, приватні будинки, домогосподарства, бізнес та навіть промисловість.

Понад 1 рік трифазна стаціонарна система енергонезалежності EcoFlow PowerOcean забезпечує енергетичну автономність будинку (168 м²) бренд-менеджера EcoFlow Ukraine Сергія Сіліна на Київщині, про кейс встановлення та використання якої ми розповідали раніше. Згодом господар домівки облаштувати будинок іншими додатковими продуктами екосистеми EcoFlow та протягом часу активно тестував нові можливості рішень в екосистемі.

“Я завжди керувався ідеєю створити щось незалежне. Саме власний будинок став базою для моїх ідей, а допомогли у реалізації цього рішення бренду EcoFlow”, — зазначив експерт.

Що робить будинок незалежним від централізованого енергопостачання?

“Мозок” оселі — система EcoFlow PowerInsight, що здійснює енергоменеджмент всього дому: від зведення інформації про виробництво та споживання енергії, а також стан приладів до автономного управління всією екосистемою рішень EcoFlow та кліматичного контролю в оселі.

“Важливо, що цією системою можна керувати віддалено завдяки мобільному додатку EcoFlow Power a New World”, — підкреслив Сергій Сілін. 

“Серце” домівки — трифазна стаціонарна система EcoFlow PowerOcean потужністю 10 кВт, що живить будинок, розумно поєднує інші енергонезалежні рішення, дозволяє оптимально розподіляти електроенергію та накопичувати її з подальшим використанням.

До системи PowerOcean можна під’єднати додаткові LPF-акумулятори ємністю по 5 кВт⋅год до загального показника у 45 кВт⋅год, а також сонячні панелі максимальною потужністю 14 кВт. Важливим показником сучасних літій-залізо-фосфатних батарей є їхня витривалість та довговічність, що забезпечують 15 років гарантії на систему EcoFlow PowerOcean

“Я можу направляти енергію від стаціонарного рішення EcoFlow PowerOcean туди, куди мені потрібно: на тепловий насос, нагрівання води, заряджання електромобіля чи на загальне енергоспоживання будинку. І це завдяки енергії сонця, яка акумулюється в PowerOcean”, — відзначив бренд-менеджер.

Шлях до максимальної енергетичної автономності можливий із використанням сонячної енергії і важливим компонентом цілісної системи — стаціонарними сонячними панелями EcoFlow, що дозволяють генерувати та споживати чисту, безкоштовну енергію у будинку. Зокрема, в будинку Сергія Сіліна встановлено 25 стаціонарних сонячних панелей потужністю по 400 Вт кожна, які виробляють близько 8 кВт енергії за пів дня у листопаді (за мінливої погоди).

“Знову ж таки через мобільний додаток можна в режимі реального часу побачити скільки енергії генерується, а також подивитися статистику за тиждень чи місяць”, — додав Сергій Сілін.

Важлива компонента енергонезалежного будинку — сучасні системи опалення від EcoFlow. Відтак тепло у домівці експерта забезпечує тепловий насосEcoFlow PowerHeat потужністю 9 кВт. На вибір виробник пропонує рішення і на 20 кВт потужності. Прилад використовує розсіяне тепло з повітря надворі, яке передає на нагрівання води, що знаходиться в системі. Своєю чергою розумний нагрівач EcoFlow PowerGlow, потужністю 3,5 кВт, оптимізує споживання згенерованої сонячної енергії, та використовує її надлишок для нагрівання води.

“Важливо розуміти, чим вищий показник температури ми виставляємо в наших батареях, тим більшим буде споживання. Я налаштував систему таким чином, щоб тепловий насос максимально працював з 9:00 ранку і до 17:00 вечора. Тобто тоді, коли є активна генерація сонця. Таким чином можна максимально заміщувати централізоване енергоспоживання відновлювальними ресурсами”, — поділився власним лайфхаком експерт. 

Ще одне рішення екосистеми EcoFlow — зарядна станція для електромобілів EcoFlow PowerPulse, що дозволяє заряджати електромобіль безкоштовно сонячною енергією або ж за тарифом 4 грн 32 коп/кВт на споживання електроенергії для побутових користувачів на противагу тарифу із заправок — 12-15 грн/кВт. Пристрій забезпечує до 11 кВт вихідної потужності при підключенні до трифазної системи автівки та 3,6 кВт — до однофазної.

Беззаперечно, майбутнє української енергетичної галузі за енергонезалежними рішеннями та використанням відновлювальних джерел енергії. Почати використовувати їх переваги варто уже зараз. 

Повний румтур енергоефективним будинком на Київщині дивіться у відеоролику.