Енергетична автономність і потреба завжди мати доступ до електроенергії змінюють ринок швидше, ніж це можна було прогнозувати. Експерти відзначають надвисокі перспективи використання стаціонарних систем енергетичної незалежності, а представлені бізнесами енергетичні кейси дедалі більше мотивують на перехід до індивідуального енергозабезпечення. 

Яку роль у трансформації енергетичного ринку України відіграє обладнання EcoFlow та які можливості відкриваються для користувачів різних масштабів обговорювали на ІІ Енергетичному форумі-презентації “EcoFlow Energy DAY 2023. Стаціонарні рішення для енергетичної незалежності бізнесу та приватного сектору”. Подія відбулася 18 жовтня в рамках міжнародної виставки ECOENERGY EXPO 2023 та об'єднала як діючих партнерів, так і представників бізнесів, що зацікавлені в співпраці. Поряд із професійним спілкуванням програма Форуму включала презентацію екосистеми стаціонарних систем енергонезалежності EcoFlow Power Kit, PowerStream та світової новинки - трифазної системи EcoFlow PowerOcean!

Тренди та масштаби змін. Екосистема EcoFlow

В Україні з кінця 2021 року по нині бренд EcoFlow охопив практично 70+% ринку портативних рішень. На сьогодні понад 98 тис. українських родин користуються рішеннями EcoFlow і зацікавленість клієнтів лише зростає. Разом із тим дедалі більшою увагою користуються стаціонарні рішення, а наявність у бренду екосистемних рішень дозволяють клієнту закрити всі сегменти потреб: від портативних станцій і сонячних панелей до портативних смарт-пристроїв, як от холодильник, кондиціонер чи газонокосарка. Перелік високотехнологічних рішень зростає над швидко, лише за 2023 рік компанія випустила на ринок 8 нових продуктів, серед яких дві стаціонарні системи автономного живлення.

Новинка 2023: трифазна система енергонезалежності EcoFlow PowerOcean доступна в Україні

Перша ринкова презентація трифазної системи EcoFlow PowerOcean не залишила байдужими відвідувачів події. Гарантія обладнання 15 років, ємність системи від 5 до 45 кВт*год, потужність до 10 Вт, простота монтажу та експлуатації - роблять систему надцікавою, особливо для представників бізнесу.

“Нова трифазна система EcoFlow PowerOcean має потужність до 10 кВт та максимальну ємність 45 кВт*год. Встановлюється вона швидко і просто. На виставочному стенді, ми змогли змонтувати її всього за 10 хв. Її особливість - 800В високовольтна батарея з можливістю швидкого перетворення енергії і відповідно вищим ККД. При повному заряді батареї, система може працювати три дні при сталому використанні у будинку чи квартирі, а із сонячними панелями вона стає максимально автономною. До того надлишки енергії ця система може віддавати в мережу. Обладнання має 15-річну гарантію та захист від впливу погодних умов. Коли зникає електроенергія, перемикання на систему відбувається протягом 20 мілісекунд. Зв'язок із системою можливий через смартфон з будь-якої точки світу”, - Сергій Сілін, бренд-менеджер EcoFlow в Україні.

Енергетичні технології змінюють підходи бізнесу

Перехід бізнесу, зокрема великого, до індивідуального енергозабезпечення в Україні вже запущено. Тогорічні блекаути та європейська стратегія декарбонізації до 2050 року пришвидшили цей процес в рази. Одним із перших бізнес-кейсів встановлення системи Power Kit став головний офіс Henkel Ukraine із заживленням серверної (як критично важливого пункту управління ІТ- інфраструктурою), далі рішення масштабувалося на ще 2 заводи на сході України. 

Ще одним прикладом національного масштабу є проєкт енергетичної автономності національної мережі гіпермаркетів “Eпіцентр К”. У січні 2023 року компанія прийняла рішення обладнати дахи магазинів сонячними панелями і в квітні запустила першу дахову електростанцію. 

Перспективи ринку України та можливості для партнерства

Наразі ми маємо 6 МВт від дахових станцій, це 5 об’єктів. Ми встановили більше 10 тис. панелей, що дозволяє нам скоротити споживання електроенергії від центральної мережі на рівні 40%”, - ділиться Олена Андросович, заступник директора напрямку електротехніки ТОВ “Епіцентр К”. - “Якщо говорити про рішення EcoFlow, то вони є легкими як в експлуатації, так і в інсталюванні. Це ключова перевага для приватного клієнта. У звичайній квартирі ви можете інсталювати дві сонячних панелі просто на балконі й генерувати власну енергію. Це не лише економічно вигідно, а й екологічно. Враховуючи прийняття Європою рішення про скорочення викидів CO2 до 0% до 2050 року, попит на екологічні технології зростатиме. Тому ціни також зростатимуть і впроваджувати технології енергонезалежності потрібно вже зараз.”

Законодавчі зміни сьогодні направлені на формування нової бізнес-моделі енергетичного ринку. Електроенергія перестає бути монопольним товаром, а користувачі хочуть не просто мати доступ до розетки “тут, зараз і в потрібній кількості”, а й мати вибір в кого, де і як купувати електроенергію, більше того - самостійно генерувати, споживати і навіть продавати її надлишок. Тож, за кілька місяців ринок очікує запуск механізму Net billing.

“Рішення EcoFlow дозволяють бути не лише активним користувачем, а й стати виробником енергії, мати накопичення й віддавати їх в мережу. На моє переконання, EcoFlow рухається швидше, ніж ринок і пропонує рішення майбутнього”, - Станіслав Ігнатьєв, радник офісу Президента з питань енергоефективності.

Команда EcoFlow Ukraine за підтримки ексклюзивного дистриб`ютора Robotics Distribution в Україні, продовжує формувати потужну основу для повної енергетичної автономності користувачів різних рівнів і сфер. Акцент наступного сезону - розвиток стаціонарних систем енергетичної незалежності. Адже саме такі рішення дають можливість закривати потреби для максимально широкого кола споживачів: бізнес, приватні домогосподарства, багатоквартирні оселі. Впровадженням системних продуктів у співпраці з іншими учасниками ринку дозволяє зростати в якісному та кількісному вимірі й масштабувати енергонезалежні технології, забезпечуючи енергетичну безпеки країни.